Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Jak správně skladovat pelety?

Správné skladování pelet

V první řadě je nutné, aby byly pelety chráněny před přílišným vlhkem a přímým slunečním svitem, čehož docílíme skladováním pelet alespoň v zastřešených prostorách. Peletám nesvědčí hlavně vlhko, sluneční svit by mohl ale uškodit skladovacím pytlům z umělé hmoty. Díky malým rozměrům pelet v balení nemusí být prostory tak velké, jako pro jiná tuhá paliva. Vzhledem k balení buď na paletě v malých pytlích o hmotnosti 15 kg nebo ve velkých textilních pytlích Big Bag o hmotnosti okolo 1000 kg můžeme doporučit následující možnosti, jak pelety uskladnit.

Sklad Vašich pelet můžete vyřešit například jako zastřešenou ohradu vedle Vaší kotelny nebo využít přilehlou místnost u kotelny. Je důležité myslet také na transport při doplňování zásob pelet. Je dobré, aby bylo možné dojet vozidlem až k Vašemu skladu (vysypání z korby, složení celé palety hydraulickou rukou atp.) nebo zřídit alespoň zpevněnou komunikaci pro ruční paletový přepravník, aby mohlo být vyloženo po paletách. Více o dopravě najdete na stránce Doprava.

Při skladování v mokru a vlhku pelety ztrácejí svoje vlastnosti a mohou způsobit snížení efektivity topení, proto doporučujeme skladovat tam, kde vlhkost nepřesahuje 65% relativní vlhkosti. Při vyšších hodnotách již jistě pelety navlhnou.

Zpět do obchodu